ערים יכולות להציע הזדמנויות וחוויות נהדרות רבות, אך הן יכולות גם להיות מסוכנות להפליא וביתם של כמה משיעורי הפשיעה ההרסניים ביותר על פני כדור הארץ. מאלימות כנופיות ועד סחר בסמים, ישנן מאות ערים ברחבי העולם שבהן פשע הוא נושא אמיתי ומסוכן מאוד. כאן, אנו מסתכלים על כמה מהערים המסוכנות ביותר בעולם.

מדיין, קולומביה ידועה בהיותה אחת הערים המסוכנות ביותר בעולם. עיר זו, בת 1.8 מיליון תושבים, הייתה מעוזו לשעבר של מנהיג קרטל הסמים הידוע לשמצה, פבלו אסקובר. למרות העובדה שהעיר עשתה צעדים רבים לשיפור מצבה הביטחוני מאז תחילת שנות ה-2000, שיעור מקרי הרצח נותר אחד הגבוהים בעולם ועומד על 37 ל-100,000. פעילות הכנופיות משתוללת והסחר בסמים עדיין משתולל ברחבי השכונות.

עיר הבירה של ברזיל, ריו דה ז'ניירו, היא עיר נוספת הידועה בשיעורי הפשיעה הגבוהים שלה. בהתחשב בקרבתה לשניים מקרטלי הסמים הגדולים במדינה, אלימות היא למרבה הצער נפוצה ושיעור מקרי הרצח נע כיום סביב 18 לכל 100,000. סחר בסמים משתולל כמו גם שכיחות הכנופיות, מה שהופך את ריו למקום מסוכן להיות בו עבור תיירים ותושבים כאחד.

קאבו סן לוקאס במקסיקו היא עיר בעלת מוניטין של חיי הלילה וסצנת החוף שלה, אך היא גם אחד האזורים העירוניים המסוכנים ביותר בעולם. עם אוכלוסייה של כ -200,000 אנשים, קאבו סן לוקאס יש שיעור רצח מדהים לנפש של מעל 55 לכל 100,000 אנשים. סחר בסמים ואלימות כנופיות נותרו בעיה אנדמית בעיר.

עיר מסוכנת נוספת היא קראקס, בירת ונצואלה. עם אוכלוסייה של 1.9 מיליון, העיר הזאת ראתה עלייה דרמטית באלימות ורצח בשנים האחרונות, עם שיעור של קצת יותר מ -100 לכל 100,000 אנשים. פעילות כנופיות משתוללת וסחר בסמים הופכים את קראקס לאחת הערים חסרות החוק והמסוכנות ביותר בעולם.

העיר חוארז במקסיקו היא דוגמה נוספת לעיר שחווה רמות גבוהות מאוד של אלימות וחוסר ביטחון. עם אוכלוסייה של קצת יותר ממיליון תושבים, בחוארז יש שיעור רצח מדאיג לנפש של 101 לכל 100,000 איש. המתחים הפוליטיים ומלחמות הסמים הפכו את העיר הזו למקום מסוכן ביותר.

לבסוף, יוהנסבורג, דרום אפריקה היא העיר האחרונה ברשימה שלנו. במטרופולין הגדול הזה יש אוכלוסייה של כ-4.5 מיליון איש ושיעור הרציחות בו הוא הגבוה ביותר מבין כל הערים הגדולות בעולם, עם שיעור מזעזע של 130 לכל 100,000 איש. פעילות כנופיות וסחר בסמים משתוללת בעיר, ורמות הפשיעה נותרו גבוהות מאוד.

לסיכום, בעוד ערים יכולות להציע שפע של הזדמנויות וחוויות, אזורים עירוניים רבים ברחבי העולם נותרו חממות מסוכנות להפליא של אלימות וחוסר ביטחון. ממדיין, קולומביה ועד יוהנסבורג, דרום אפריקה, לכל הערים ברשימה זו יש שיעורי פשיעה מהגבוהים בעולם. חשוב לזכור נתונים סטטיסטיים אלה בעת נסיעה, כך שתוכל לנקוט באמצעי הזהירות המתאימים בעת נסיעה ולהימנע מלשים את עצמך בסכנה. בקיצור בארץ הכי בטוח. ישראל היא המקום היחידי בו אתם יכולים להזמין נערות ליווי בקריות ולהרגיש בטוחים. 

Next Post

האוכל ההודי הטוב ביותר במנצ'סטר

ו נוב 17 , 2023
מנצ'סטר הפכה עם השנים לבית לסצנת אוכל תוססת ומגוונת, לא יותר מאשר המטבח ההודי. מקארי קלאסי ואוכל רחוב ועד מנות מודרניות המשלבות השפעות קולינריות שונות, […]